Dziś mamy dla Was coś specjalnego, najnowszy trend w odżywianiu prosto z UK i USA , o którym chyba jako pierwsi spieszymy Wam donieść.
Bowl Food, bo właśnie o nim mowa, oznacza w dosłownym tłumaczeniu "jedzenie z miski". Ale co ma z tym wspólnego książę Harry i księżna Meghan?

Gdy świat z zapartym tchem oglądał ich ślub, BBC podało menu zaplanowane na przyjęcie. Jedną z potraw okazało się właśnie 'bowl food' Jak opisuje BBC jest to potrawa większa niż kanapka, około 1/4 głównego dania, podawana w misce i ... pozwalająca na integracje gości, ponieważ można ją jeść na stojąca "mieszając się".
 
Zebraliśmy 4 główne korzyści jakie niesie 'bowl food':

1) możesz łatwo dostosować do swoich potrzeb ilość potrzebnych składników odżywczych takich jak białko, węglowodany, zdrowy tłuszcz, cukry, witaminy i minerały aby w efekcie stworzyć potrawę doskonałą

2) łatwe do zjedzenia w pracy, podczas wycieczki, lunchu ale też na imprezie ze znajomymi czy rodziną. Możesz łatwo zaplanować zakupy i  jedzenie na cały tydzień.
 
3) łatwe do przygotowania - niezależnie, czy jesteś na diecie wegańskiej, paleo, bezglutenowej czy niskowęglowodanowej.- możesz tworzyć kreatywne potrawy, takie jak lubisz. Wszystko, czego potrzebujesz to baza, dodatki i przyprawy. Ryż, skrobię lub makaron możesz zastąpić np. makaronem z cukinii poza tym możesz dodać warzywa, przyprawy, oraz białko w postaci mięsa, jaj, soczewicy, tofu czy tempeh.

4) jest bardzo duży wybór zdrowych i smacznych przepisów, z całego świata. Jest też dużo miejsca na własna kreację. Przygotujemy dla Was najciekawsze pomysły w którymś z następnych wpisów.
Z 'bowl food" w takiej lub innej postaci (np. dieta pudełkowa) spotykamy się od pewnego czasu. Jednak teraz temat nabiera tempa i szerszego "zdrowego" wymiaru. Może inspirować do eksperymentów i tworzenia własnych potraw.

Bądź kreatywny i zacznij tworzyć smaczne, łatwe, dostosowane do swoich potrzeb posiłki.