Akademia EkoRuczaju - konkretnie o zdrowiu.

Flora bakteryjna jelit - drugi mózg Twojego organizmu.

Flora bakteryjna jelit - drugi mózg Twojego organizmu.

Dziś Walentynki - mamy nadzieję, że ten wpis zwróci Twoją uwagę na najważniejszy aspekt zdrowia (lub utwierdzi w działaniach) . Jelita są nazywane drugim mózgiem człowieka ze względu na podobne unerwienie, funkcję regulującą, reakcję na stres i swoiste połączenie z naszym mózgiem. Kto nie czuł nigdy motyli w brzuchu lub bólu przed ważnym egzaminem? Dowiedz się czego unikać, a co sprzyja florze bakteryjnej w układzie pokarmowym. 
Czytaj dalej
Olej kokosowy - w końcu zdrowy czy niezdrowy?

Olej kokosowy - w końcu zdrowy czy niezdrowy?

Olej kokosowy powstaje z tłoczenia miąższu orzechów palmy kokosowej. W ostatnim czasie pojawia się wiele sprzecznych informacji na jego temat. Sprawdziliśmy to.
Czytaj dalej
Mydło czarne, ziołowe syberyjskie - Receptury Babci Agafii

Mydło czarne, ziołowe syberyjskie - Receptury Babci Agafii

Mydło ziołowe czarne syberyjskie - mydło składające się z precyzyjnie dobranych 37 ziół. Każde z nich dzięki swoim dobroczynnym właściwościom wpływa na skórę i włosy.
Czytaj dalej
Lipowy płyn micelarny Sylveco

Lipowy płyn micelarny Sylveco

Sylveco to polski producent kosmetyków naturalnych, ich głównym mottem jest propagowanie życia zgodnie z naturą i w takim nurcie produkują swoje kosmetyki. Produkty marki Sylveco nie zawierają SLS, PEG czy parabenów, a jedynie precyzyjnie skomponowane naturalne składniki.
Czytaj dalej
Naturalne zamienniki cukru. Czy biały cukier faktycznie jest taki zły?

Naturalne zamienniki cukru. Czy biały cukier faktycznie jest taki zły?

Nowy Rok niesie ze sobą nowe postanowienia. Częste z nich to znaczne ograniczenie cukru w diecie. Czy rzeczywiście musimy z niego całkowicie rezygnować? Zajmujemy się dziś popularnymi zamiennikami cukru. Od dawna słyszymy termin, że cukier to „biała śmierć”. Jest szkodliwy dla organizmu i w dłuższym okresie źle wpływa na samopoczucie. 
Czytaj dalej
Czystek

Czystek

Słów kilka o bardzo popularnym ziole w medycynie naturalnej!
Czytaj dalej
Maski antysmogowe w Krakowie - raport EkoRuczaju

Maski antysmogowe w Krakowie - raport EkoRuczaju

Jesteśmy praktykami. Całą rodziną (2+1) jesteśmy w trakcie trzeciego „sezonu” z maskami przeciw zanieczyszczeniom powietrza. Przyszedł czas na podsumowanie naszej wiedzy.Wynika ona z feedbacku od klientów EkoRuczaju, ale przede wszystkim z własnych doświadczeń w trakciecodziennego użytkowania masek antysmogowych w drodze do pracy, podczas biegania lub jazdy narowerze. W tym roku odwiedziła nas ekipa TVN Turbo, żeby porozmawiać o maskach antysmogowych wkontekście jazdy autem.
Czytaj dalej

8 pomysłów na zdrowy prezent z EkoRuczaju!

Prawie zawsze zastanawiamy się co kupić bliskiej osobie pod choinkę. Staramy się aby prezent nie wylądował głęboko w szufladzie i sprawił radość obdarowanemu. Przygotowaliśmy dla Was klika inspiracji do skompletowania prezentu w EkoRuczaju. Zestaw można przygotować już od 30 zł. Maskę antysmogową - jeśli nie dopasujesz rozmiaru na obdarowanego - po Świętach możesz wymienić na inny model lub rozmiar. Obserwuj nasze profile gdyż jeszcze przed Wigilią pojawi się 2 razy Happy Hour -10% na CAŁY asortyment. EkoRuczaj wystawia faktury VAT.
Czytaj dalej

Fakty i mity na temat zakwaszenia organizmu.

Na początek - Czym jest równowaga kwasowo-zasadowa organizmu? Jest to zrównoważony poziom kationów i anionów w płynach ustrojowych człowieka zwany homeostazą. Prawidłowe pH krwi to przedział 7,35-7,45. Jeśli pH spada poniżej 7, wtedy mamy do czynienia z odczynem kwaśnym, tzw. kwasicą. PH znacznie powyżej 7,45 oznacza zasadowicę. Równowagę pH utrzymują tzw. bufory czyli praca płuc, nerek oraz amoniak produkowany przez bakterie jelitowe..
Czytaj dalej

"Brak systematyczności w zdrowym odżywianiu i aktywności fizycznej- 7 rzeczy, które powinieneś wiedzieć"

Pewien właściciel sklepu ekologicznego w Krakowie w pierwszej fazie działalności korzystał głównie z tradycyjnych metod promocji: ulotki, reklamy w gazecie, zwykłej reklamy na Facebooku... Na szczęście w pewnym momencie zrozumiał, że ta droga to "spalone budżety". I wreszcie jest! Długo oczekiwany blog EkoRuczaju. To nasz pierwszy wpis. Blog powstaje nie dla botów Google... lecz dla Ciebie. Do jego pisania natchnęliście nas Wy. Przez niespełna 2 lata prowadzenia sklepu mamy Wam już trochę do opowiedzenia. I nie są to nudne tematy!Na łamach naszego bloga poruszamy tematy, które najbardziej Was interesują. Zachęcamy do wypełniania ankiet. Staramy się przedstawiać gotowe rozwiązania. Zbieramy najbardziej aktualne i przydatne odpowiedzi na Wasze pytania. Tylko rzetelna wiedza, zero spamu. Jeśli macie jakiekolwiek pomysły na kolejne tematy – pamiętajcie o naszej ankiecie na końcu artykułu – czekamy też na Wasze opinie. 
Czytaj dalej

Przewiń do góry