Akademia EkoRuczaju - konkretnie o zdrowiu.

Naturalne zamienniki cukru. Czy biały cukier faktycznie jest taki zły?

Naturalne zamienniki cukru. Czy biały cukier faktycznie jest taki zły?

Nowy Rok niesie ze sobą nowe postanowienia. Częste z nich to znaczne ograniczenie cukru w diecie. Czy rzeczywiście musimy z niego całkowicie rezygnować? Zajmujemy się dziś popularnymi zamiennikami cukru. Od dawna słyszymy termin, że cukier to „biała śmierć”. Jest szkodliwy dla organizmu i w dłuższym okresie źle wpływa na samopoczucie. 
Czytaj dalej
Czystek

Czystek

Słów kilka o bardzo popularnym ziole w medycynie naturalnej!
Czytaj dalej
Maski antysmogowe w Krakowie - raport EkoRuczaju

Maski antysmogowe w Krakowie - raport EkoRuczaju

Jesteśmy praktykami. Całą rodziną (2+1) jesteśmy w trakcie trzeciego „sezonu” z maskami przeciw zanieczyszczeniom powietrza. Przyszedł czas na podsumowanie naszej wiedzy.Wynika ona z feedbacku od klientów EkoRuczaju, ale przede wszystkim z własnych doświadczeń w trakciecodziennego użytkowania masek antysmogowych w drodze do pracy, podczas biegania lub jazdy narowerze. W tym roku odwiedziła nas ekipa TVN Turbo, żeby porozmawiać o maskach antysmogowych wkontekście jazdy autem.
Czytaj dalej

8 pomysłów na zdrowy prezent z EkoRuczaju!

Prawie zawsze zastanawiamy się co kupić bliskiej osobie pod choinkę. Staramy się aby prezent nie wylądował głęboko w szufladzie i sprawił radość obdarowanemu. Przygotowaliśmy dla Was klika inspiracji do skompletowania prezentu w EkoRuczaju. Zestaw można przygotować już od 30 zł. Maskę antysmogową - jeśli nie dopasujesz rozmiaru na obdarowanego - po Świętach możesz wymienić na inny model lub rozmiar. Obserwuj nasze profile gdyż jeszcze przed Wigilią pojawi się 2 razy Happy Hour -10% na CAŁY asortyment. EkoRuczaj wystawia faktury VAT.
Czytaj dalej

Fakty i mity na temat zakwaszenia organizmu.

Na początek - Czym jest równowaga kwasowo-zasadowa organizmu? Jest to zrównoważony poziom kationów i anionów w płynach ustrojowych człowieka zwany homeostazą. Prawidłowe pH krwi to przedział 7,35-7,45. Jeśli pH spada poniżej 7, wtedy mamy do czynienia z odczynem kwaśnym, tzw. kwasicą. PH znacznie powyżej 7,45 oznacza zasadowicę. Równowagę pH utrzymują tzw. bufory czyli praca płuc, nerek oraz amoniak produkowany przez bakterie jelitowe..
Czytaj dalej

"Brak systematyczności w zdrowym odżywianiu i aktywności fizycznej- 7 rzeczy, które powinieneś wiedzieć"

Pewien właściciel sklepu ekologicznego w Krakowie w pierwszej fazie działalności korzystał głównie z tradycyjnych metod promocji: ulotki, reklamy w gazecie, zwykłej reklamy na Facebooku... Na szczęście w pewnym momencie zrozumiał, że ta droga to "spalone budżety". I wreszcie jest! Długo oczekiwany blog EkoRuczaju. To nasz pierwszy wpis. Blog powstaje nie dla botów Google... lecz dla Ciebie. Do jego pisania natchnęliście nas Wy. Przez niespełna 2 lata prowadzenia sklepu mamy Wam już trochę do opowiedzenia. I nie są to nudne tematy!Na łamach naszego bloga poruszamy tematy, które najbardziej Was interesują. Zachęcamy do wypełniania ankiet. Staramy się przedstawiać gotowe rozwiązania. Zbieramy najbardziej aktualne i przydatne odpowiedzi na Wasze pytania. Tylko rzetelna wiedza, zero spamu. Jeśli macie jakiekolwiek pomysły na kolejne tematy – pamiętajcie o naszej ankiecie na końcu artykułu – czekamy też na Wasze opinie. 
Czytaj dalej

Archiwum Aktualności EkoRuczaju

Czytaj dalej

Przewiń do góry